زمان ثبت : دوشنبه 24 بهمن‌ماه سال 1384 در ساعت 08:20 ب.ظ
نویسنده : مهتاب
عنوان : همینجوری...

احساس خوبی داری وقتی همه چیز دوباره  روبراه میشه .  درسته یه کم خرج داره. مادی و معنوی. اما احساست از روز اولش هم بهتره. روز اول که دیدمش هم احساس خوبی داشتم اما حالا فرق می کنه. سعی کردم بهش عادت نکنم، اما باید پذیرفت که آدم خواه ناخواه وابسته میشه.  این چند وقته  که نبود دیگه داشتم یه تصمیم قطعی می گرفتم اما امروز که دیدم درست مثل روز اول شده، دلم نیومد. روش یه خط هم نداره! حالا یه وقت با اون پرایده عوضش کردم. ماشینو می گم. چی فکر کردید شما؟ عیب  پزو 206 اینه که قطعاتش دوبله  و اگه بخوای که مثل روز اول بشه مجبوری کلا قطعه رو عوض کنی.  حالا شده رخش! آماده برای فروش....شما بودین موقع فروش می گفتید تصادف کرده؟

تابستون یه آپارتمان خریدم. کلی وام بانکی داره بابا جان، نمیخوام پز بدم که. می خوام یه چیز دیگه رو بگم. فروشنده یه جانباز شیمیایی بود که موقع حرف زدن نفس کم می آورد. گفت: چون خونه رو برای اجاره به خواهرم می خوام که تازه شوهرش فوت کرده،  به خاطر کمک به این دو تا بچه صغیر! پانصد هزار تومن از مبلغ اصلی کوتاه میام. می گفت: قبلا هم از این کارها کرده و خیرشو دیده.  

خریدن خونه خیلی هول هولکی شد، به خاطر اون شرایط ویزه. من فقط ظاهر خونه رو دیده بودم. روز آخر که قرار محضر داشتیم، تلفن کردم که میخوام بیام خونه رو یه بار دیگه ببینم. وقتی رفتم دیدم همه خوابند. ( یعنی خودشونو زده بودند به خواب).  خانم زیر پنجره ی توی هال خوابیده بود و آقا هم زیر پنجره ی توی اتاق خواب.  هر چی هم با پسرشون حرف زدیم بیدار نشدند.  یه کم معذب شده بودم و به همین خاطر دیگه سمت اتاق خواب و هال نرفتم. 

بعد از ظهر رفتیم محضر  و تمام.... روزی که کلید گرفتم و رفتم توی آپارتمان تازه فهمیدم چرا اونروز خانم و آقا پای پنجره ها خوابیده بودند! در پنجره ها وسط یه حیاط دبستان پسرانه باز می شد . و ما چون تابستون برای خرید رفته بودیم  متوجه نشده بودیم.......

 

امروز بعدازظهر که خواستم اونجا یه چرتی بزنم، ده بار با صدای هیاهوی بچه ها از خواب پریدم ( بد شانسی مدرسه اش دو شیفته هم هست!).  هر بار که می پریدم هم  یاد حرفای خانم می افتادم که می گفت:  به خاطر این تخفیفی که بهتون دادیم،  برای پسرام دعا کنید!

 

می دونید این که نگفتند منو عذاب نمیده، به هر حال من باید موقع خرید دقت می کردم. اما این که قیافه ی ایثارگرانه به خودشون گرفتند بد جوری اذیتم می کنه.