X
تبلیغات
رایتل
زمان ثبت : شنبه 20 فروردین‌ماه سال 1384 در ساعت 06:14 ب.ظ
نویسنده : مهتاب
عنوان :

نمیدانم اسمش را چی بگذارم ؟ شاید بشود گفت یک جور یاس فلسفی !!! حالا به اسمش زیاد کار ندارم.  از خودم می‌پرسم اگر بخواهم مفهوم بهشت را برای یک نا مسلمان که زبانش را هم درست نمیدانم  تعریف کنم باید چطور بگویم؟  شاید مطالب وبلاگی که چند هفته پیش خواندم  مرا به این فکر واداشت. حکایت یک ایرانی مسلمان بود که در کلاس زبان ایتالیایی میخواست مفهوم بهشت را به معلمش توضیح دهد. و چون نمیدانست که  مفهوم "حوری " را چگونه منتقل کند به جای آن از " کاترین زتا جونز " استفاده کرده بود !

خیلی مطلب دارم که در این مورد بنویسم ولی حوصله اش را نه. پس مختصر میگویم: اول اینکه من به خود خدا هم گفته ام، اگر قرار باشد پاداشی برای کارهای ثواب من در نظر بگیرد ، حال و حوصله ی این جوجه قلمان ( یا غلمان ؟؟ ) ها را ندارم.  دوباره بیا و بچه بازی های این جوجه ها را تحمل کن ! قرار است ثواب بدهی یا عذاب؟ این بود که شرط کردم  اجر حسنات مرا با جورج کلونی یا تام کروز قرار دهد و گرنه  حسنه بی حسنه !

 

و مطلب دیگر این که : باور کنیم همه ی بهشت ختم میشود به همین مسائلی که باید شطرنجیش کرد؟؟؟ 
همش زیر درخت و کنار جوی و غیر ه و ذالک ؟  آدم یاد  محله ی تفریح زمان سینوهه می افتد  یا همان محله ای که خرابش کردند و  بجایش تمام شهر را کردند بهشت ! 
 

پ.ن : کسی هست که اطلاعاتی در مورد توصیف بهشت و دوزخ  در ادیان دیگر داشته باشد؟


              

                                             هی آقاهه ! من امروز اینجا رفته بودم .